325. kısa dönem askerlere yol verin

Evet, sonunda torunlarımın torunlarının torunlarının torunları da askerlik yolunu tutuyor. 325. kısa dönem askerler bugünden itibaren asker sayılıyorlar. 14ünde de acemi birliklerine teslim olacaklar.

Askere gitmeden önce pek önemsemezdim bu gidişleri, ama artık önemli geliyor. Msn listemde, kişisel iletilerine 14ünde asker yazanları gördükçe içim bir tuhaf oluyor. Askerdeki gariban halim aklıma geliyor.

Ben de pek hevesliydim askere gitmeden önce. Askerliği kötüleyenlerin huysuzluklarından öyle yaptığını düşünürdüm. Çok orjinal bir deneyim olacağını düşünürdüm. Zor bir yere düştüm, canımdan da bezdim. Hala aklıma geldikçe içimi bir huzursuzluk kaplıyor.

Sayın 325. dönem askerler moralinizi bozmam. Sizlere birkaç tavsiye:

Yanınıza giderken, küçük bir çanta yapın, acemi birliğine her şeyinizi sokamazsınız. Zaten acemi birliğinizde 1 ay durduktan sonra yemin töreniniz olacak. Yemin töreninden sonra orada kalmaya devam ederseniz, o zaman eşyalarınızı getirirsiniz. Yemin töreninden sonra daha büyük bir dolabınız olacak büyük olasılıkla. O zaman usta asker olmuş olacaksınız.:)

Sevgili kısa dönem arkadaşlar, askere gittiğinizde sürekli küfür eden, tuvaleti doğru düzgün kullanmayı bilmeyen, bazı insanlarla karşılaşabilirsiniz. Onları görünce, ben nereden geldim buraya, bu insanların arasında ne işim var, ben kimim?? Diye düşünüp, kimlik bunalımına girebilirsiniz. Ben şimdi ne dersem diyeyim, bunu yaşayacaksınız. Ama en azından bilin ki, bunu sizin gibi herkes yaşıyor ve bir süre sonra da sizin ortama uyum sağlamanız suretiyle (küfürlü konuşmanız, pisliğe alışmanız vb.) de bu bunalım bitiyor.

Arkadaşlarım, anne babanızla gitmeden önce konuşun. Askeriye’de telefon açmak zor, haber veremezsem merak etmeyin beni diyin. Çok sık aramamaya çalışın ailenizi. Onları bir müddet unutmak iyi gelir diye düşünüyorum. Sivil hayatı aklınızdan çıkarırsanız daha iyi adapte olabilirsiniz. Askerliğinizin bitmesine 1 ay kala başlarsınız zaten sivili düşünmeyi, son hafta da askerlikle ilgili hiçbir şey düşünmez sadece sivil hayatı düşünürsünüz. Ama ilk başlarda sivili unutmakta fayda var.

Son olarak Allah hepinizin yardımcısı olsun genç Mehmetcikler:)

Bu yazı Nohut tarafından yazıldı;

Nohut – yayınlanmış 267 yazısı bulunmaktadır.

27 Temmuz 2008'de sakinkafa.com'da yazmaya başlayan yazar, siteyi kolektif blog anlayışıyla tanıştırmış, sitedeki bir çok atılımın da öncüsü olmuştur. Sitenin Genel Yayın Yönetmeni olan yazar, aynı zamanda sitenin patronudur. Medya sektöründe çalışan ve bir derginin de editörlüğünü yapmakta olan "Nohut" sinema, edebiyat, fotoğraf, belgesel, mizah ve reklam konularıyla ilgilidir. Orada öylece duran ama bizim bir türlü varlığını farkedemediğimiz gerçekleri kendi tarzıyla ortaya koymaktan ve tepkileri ölçmekten hoşlanır.

Tüm Yazıları

.

bugün 0, toplam 338 defa okundu...

Bu yazı için Google'dan Gelen Aramalar

Dünya Alem Duysun Bunu ;

Bunu okuyan bunları haydi haydi okur:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

oyunSakinkafa Motto ServisiSakinkafa TVPopüler Kültürden İkonlarAnca LafÇocuklardan Radikal SorularBomba EsprilerimZamana İsyan Eden ŞarkılarZamanın İsyan Ettiği ŞarkılarMıymıyın Tırişkadan Tantanalarıekşi gözlük
sohbet muhabbet