90lar çizgi filmleri – Jetgiller – Jetsons

Otopark krizine paydos! Bir düğmeye bastınız ve hoop arabanız bir çanta oluverdi. İşte bu arabanın sahibi sevgili George Jetson. Kibar çıtı pıtı eşi Jane ile beraber mutlu bir gezegende yaşıyorlar. Yürümek, kıyafet seçmek, yemek yapmak, traş olmak gibi oyalayıcı işlere vakit ayırmak yok.  Kızları Judy oje sürmek, saçlarını boyamak için pıt bir düğmeye basıyor ve her şey tamam. (Hele sağ elime oje sürerken hiç beceremiyorum ve ahh keşke diyorum) Judy sonra da kocaman dudak şeklindeki Dayday ismindeki dijital günlüğü ile sohbet ediyor. Evin yaramazı ama aynı zamanda akıllısı Elroy. Çeşit çeşit ödevlerle gelip evde deneyler yapıyordu ve sevimli köpeği Astro ona eşlik ediyordu.

İşte dizide en sevdiğim karakter robot hizmetçi Rozi. Duygusal robot arada bir yağlanıp kendine geliyordu. Eski model olduğu için hayıflanıp kendini robot çöplüğüne atıverirdi zaman zaman. Rozi sen onları boş ver, gel bize =)

Jetgil ailesinin patronu -tabiî ki kel- Mr. Spacely. O da ufak tefek eşiyle atışan bir adamcağızdı.

Hanna-Barbera yapım şirketi tarafından üretilen bu çizgi film ilk 1962’de yayınlanmış. O yıllarda gelecek hakkında ütopyalar kurarak Amerikan yaşam kültürüyle bir aile şekli işlenmiş ve adını da “Jetsons” koymuşlar. Bizimkiler de onu “Jetgiller” diye harika bir şekilde çevirmişler.  Dizinin müziği de uzun yıllar telefonumda zil sesi olarak beni neşelendirmiştir.
Sizi de neşelendirsin efendim.

“Meet George Jetson.
His Boy Elroy.
Daughter Judy.
Jane his wife.”

Önemli Dilek : Jetgiller halamgiller olsun, benim ojeler düzgün sürülsün.

Bu yazı mor paspas tarafından yazıldı;

mor paspas – yayınlanmış 111 yazısı bulunmaktadır.

10 Kasım 2008'de sakinkafa.com'da yerini alan yazarımız aynı zamanda sitemizin editörlerindendir. Yaşama dair bir çok konuyu özgün bakışıyla ele alıp okurlarına aynı yazı içersinde birden fazla duyguyu yaşatmayı bilen mühendis yazarımız; izlediği filmleri, dinlediği müzikleri, gezdiği yerleri ve maceralarını kendine has tarzıyla okurlarına sunmaktan keyif duyar.

Tüm Yazıları

.

bugün 3, toplam 3.016 defa okundu...

Bu yazı için Google'dan Gelen Aramalar

Dünya Alem Duysun Bunu ;

Bunu okuyan bunları haydi haydi okur:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

oyunSakinkafa Motto ServisiSakinkafa TVPopüler Kültürden İkonlarAnca LafÇocuklardan Radikal SorularBomba EsprilerimZamana İsyan Eden ŞarkılarZamanın İsyan Ettiği ŞarkılarMıymıyın Tırişkadan Tantanalarıekşi gözlük
sohbet muhabbet