Altyapı Sorunu Ve İstanbul

Şu ana kadar neredeyse ülkemizin tüm illerinde ve her köşesinde altyapı sorunu vardır. Bunun nedeni eskiden veya şuan yapılan düzensiz bina yapımı, fabrika yapımı, yol yapımı vb. yapımlardan dolayı altyapı sorunu ortaya çıkmıştır. Altyapı sorunu trafik, erozyon, yangınlar, depremde can ve mal kaybı, karbondioksit çoğalımı gibi olayları da beraberinde getirmektedir.

Özellikle ülkemizin İstanbul şehrinde altyapı sorunu büyük ölçüde etkilidir. Görüldüğü gibi malum İstanbul trafiği her sabah, her gün, hatta her saat karşımıza çıkmaktadır. Eğer altyapı sorunu olmasa ne stres olacak ne de ulaşım sorunu. Geçen bayram arabayla karşıda oturan bir yakınıma gitmek için yola çıktık. E-5’e çıktığımız gibi trafik olmaya başladı. Yollarda bilgi veren tabelada iki köprü yoğun ve ona bağlı olan yolların da yoğun olduğunu gördüm. “Aha Bilecik’e normalde 3 saatte gideriz ama galiba bu sefer 3 saatte karşıya geçeceğiz” dedim. Dediğim gibi de oldu sevgili okurlar. Tam 3 saatte varabildik. Yakınım sordu “niye geç kaldın” diye ben de “Malum İstanbul’da yaşıyoruz” dedim.

Eminim 17 Ağustos 1999 yılında olan olayları hatırlamayanınız yoktur. O depremde olan can ve mal kaybının ilk sebebi altyapı ve sağlam olmayan binaların yapılmış olmasıdır. Düzensiz kentleşme ve altyapı sorunundan dolayı ayrıca ambulanslarımız sokaklara giremediği veya zor girdiği için can kaybı artmıştır.

Sevgili okurlar, şuan İstanbul’da çıkan yangınların söndürülememesi de altyapı sorunu ve düzensiz kentleşmeden dolayıdır. Bundan dolayı tarihi yapılarımız ve evlerimiz yanmaktadır.

Sevgili okurlar, eğer ileride ev yaptıracaksanız lütfen bu yazdıklarımı dikkate alarak yaptırınız. İnşallah İstanbul’a ve ülkemize bir katkım olmuştur.

Siz siz olun altyapıyı ve düzensiz kentleşmeyi dikkate alın.

Bu yazı Ortason tarafından yazıldı;

Ortason – yayınlanmış 47 yazısı bulunmaktadır.

Sitemizin genç yeteneği Ortason'un sitemize girişi "Ortaokul Günlüğü" yazı dizisiyle olmuştur. Sitemize bir orta son öğrencisi olarak gelen "Ortason", okuldaki gözlemlerini bizimle paylaşmış, pek çoğumuzun unuttuğu bir dönemi hatırlamamızı sağlamıştır. Artık bir lise öğrencisi olan Ortason, yazılarıyla bundan böyle lise dönemimizi bizlere hatırlatacaktır.

Tüm Yazıları

.

bugün 0, toplam 1.123 defa okundu...

Bu yazı için Google'dan Gelen Aramalar

Dünya Alem Duysun Bunu ;

Bunu okuyan bunları haydi haydi okur:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

oyunSakinkafa Motto ServisiSakinkafa TVPopüler Kültürden İkonlarAnca LafÇocuklardan Radikal SorularBomba EsprilerimZamana İsyan Eden ŞarkılarZamanın İsyan Ettiği ŞarkılarMıymıyın Tırişkadan Tantanalarıekşi gözlük
sohbet muhabbet