Hoyrarirarira hey hey, hoyrarirarira hey..

Yukardaki başlık size tanıdık geldi mi? İlkokulda söylemekten çok keyif aldığım bir marştı bu. Hoyrarira kısımları çok eğlenceli gelirdi.

“Hoyrarirarira hey hey,

Hoyrarirarira hey…

Rira hoyrari

Rira hoyrari

Rira hoyra hoyra

hey…”

Böyle başlıyordu işte tam olarak. Sonra:

“Güneş bizimle doğar,

Yağmur bizimle yağar,

Bizimle dolar denizler,

Ateş bizimle yakar.

Biz Atatürk gençliğiyiz..”

diye devam ederdi.

Aman tanrım ne kadar iddialı marşmış, ateş bizimle yakar, güneş bizimle doğar. Oha ilkokul çocuğu bunu söylüyor, nasıl bir egodur. İyi ki, sözlerini düşünmeden, sadece hoyrarirarira hey hey hoyra hoyra hey kısımlarını seviyormuşum marşın.:)

Bazen marş yazacaz diye çok gaza geliyorlar heralde, kantarın topuzu fazla kaçıyor.

Ortason’un şiirleri gibi bir şeyler yazsalar olmaz sanki

Bu yazı Nohut tarafından yazıldı;

Nohut – yayınlanmış 267 yazısı bulunmaktadır.

27 Temmuz 2008'de sakinkafa.com'da yazmaya başlayan yazar, siteyi kolektif blog anlayışıyla tanıştırmış, sitedeki bir çok atılımın da öncüsü olmuştur. Sitenin Genel Yayın Yönetmeni olan yazar, aynı zamanda sitenin patronudur. Medya sektöründe çalışan ve bir derginin de editörlüğünü yapmakta olan "Nohut" sinema, edebiyat, fotoğraf, belgesel, mizah ve reklam konularıyla ilgilidir. Orada öylece duran ama bizim bir türlü varlığını farkedemediğimiz gerçekleri kendi tarzıyla ortaya koymaktan ve tepkileri ölçmekten hoşlanır.

Tüm Yazıları

.

bugün 0, toplam 1.395 defa okundu...

Bu yazı için Google'dan Gelen Aramalar

Dünya Alem Duysun Bunu ;

sakinkafa der ki: \\

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  oyun  Sakinkafa Motto ServisiSakinkafa TVPopüler Kültürden İkonlarAnca LafÇocuklardan Radikal SorularBomba EsprilerimZamana İsyan Eden ŞarkılarZamanın İsyan Ettiği ŞarkılarMıymıyın Tırişkadan Tantanalarıekşi gözlük
  sohbet muhabbet