Küçüklüğümün Çizgi Filmi Ninja Kaplumbağalar

Ninja Kaplumbağalar
Küçükken birçok çizgi film vardı: Bugs Bunny, Garfield, Sevimli Kahramanlar, Ninja Kablumbağalar… Ama benim en sevdiğim çizgi film Ninja Kaplumbağalar’dı. O başlangıçtaki şarkısı bana kahramanlık duygusu verirdi. O çıktığı zaman koltukta yerimi alırdım hemen izlerdim. Genelde başlangıcında kendi kanalizasyon içindeki evlerinde olurlardı ve Donetello araştırma yaparken Usta Sprinter, Mikelenjelo, Rafael ve Leonardo Donetello’nun başında beklerlerdi. Sonra Donetello bir şey bulduğu zaman Shereyder’ın yanına giderler ve onla savaşırlar ve onu yenip geri dönerlerdi. Ama bazen Shereyder öyle yandaşlar buluyorduki Ninja Kaplumbağalar çok zorlanıyodu. Bu zor yandaşları aslında yanındaki Beyin buluyordu. Tabi Shereyder safocan olduğu için:).

Ben abimden bir kere Ninja Kaplumbağaların oyununu istedim, abim de tamam ben sana bulurum dedii ve Kadıköy’e gitti. Ama bulamadan döndü. Ben de tabi ağlamaya başladım. Abim de “O zaman ben sana Ninja Kaplumbağaların ATERİ oyununu alıyım” demişti. Ben de tamam dedim ve abim aldı. Yıllar sonra ATERİ’ye dönüş dönüş yaptım. Bu büyük dönüşten en sevinçli olan tabiiki abimlerdi. Çünkü bilgisayar onlara kalacaktı. Ee ne demişler(dediler mi tam bilmiyorum) ” İşini bileceksin aşını yiyeceksin”. Abim de o hesap yapmış yani.

Birgün Ninja Kaplumbağaları izlerken gaza geldim ve sırtıma tabure, tabure üstüne yeşil örtü ve taburenin ayakları arasına oklava koyarak ben Ninja Kaplumbağayım deyip evde dolaşmıştım. Ben de bunu şimdilerde küçüklüğümün bir hediyesi olan sevinç ve cesaret olarak düşünüyorum. Anılarımla birlikte kendimi düşünüyorumda ne komikmişim o zamanlar. Komikliğin yanında ne sevimli, ne mutluymuşum o zamanlar diyorum.

Şimdi ise o neşeden o mutluluktan eser yok diyebilirim. Çünkü sınavların baskısına uğradım için ne yaptığımı bilmiyorum inek gibi test çözüyorum. Eskiden aynı oyunları sıkılmadan oynarken şimdi oynayasım gelmiyor. Siz siz olun küçüklüğünüzün sevimliliğine “salaklık” demeyin:).

Ninja Kaplumbağaların Katkılarıyla ©

Bu yazı Ortason tarafından yazıldı;

Ortason – yayınlanmış 47 yazısı bulunmaktadır.

Sitemizin genç yeteneği Ortason'un sitemize girişi "Ortaokul Günlüğü" yazı dizisiyle olmuştur. Sitemize bir orta son öğrencisi olarak gelen "Ortason", okuldaki gözlemlerini bizimle paylaşmış, pek çoğumuzun unuttuğu bir dönemi hatırlamamızı sağlamıştır. Artık bir lise öğrencisi olan Ortason, yazılarıyla bundan böyle lise dönemimizi bizlere hatırlatacaktır.

Tüm Yazıları

.

bugün 0, toplam 2.490 defa okundu...

Bu yazı için Google'dan Gelen Aramalar

Dünya Alem Duysun Bunu ;

Bunu okuyan bunları haydi haydi okur:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

oyunSakinkafa Motto ServisiSakinkafa TVPopüler Kültürden İkonlarAnca LafÇocuklardan Radikal SorularBomba EsprilerimZamana İsyan Eden ŞarkılarZamanın İsyan Ettiği ŞarkılarMıymıyın Tırişkadan Tantanalarıekşi gözlük
sohbet muhabbet