Küçüklüğümün Çizgi Filmi Ninja Kaplumbağalar

Ninja Kaplumbağalar
Küçükken birçok çizgi film vardı: Bugs Bunny, Garfield, Sevimli Kahramanlar, Ninja Kablumbağalar… Ama benim en sevdiğim çizgi film Ninja Kaplumbağalar’dı. O başlangıçtaki şarkısı bana kahramanlık duygusu verirdi. O çıktığı zaman koltukta yerimi alırdım hemen izlerdim. Genelde başlangıcında kendi kanalizasyon içindeki evlerinde olurlardı ve Donetello araştırma yaparken Usta Sprinter, Mikelenjelo, Rafael ve Leonardo Donetello’nun başında beklerlerdi. Sonra Donetello bir şey bulduğu zaman Shereyder’ın yanına giderler ve onla savaşırlar ve onu yenip geri dönerlerdi. Ama bazen Shereyder öyle yandaşlar buluyorduki Ninja Kaplumbağalar çok zorlanıyodu. Bu zor yandaşları aslında yanındaki Beyin buluyordu. Tabi Shereyder safocan olduğu için:).

Ben abimden bir kere Ninja Kaplumbağaların oyununu istedim, abim de tamam ben sana bulurum dedii ve Kadıköy’e gitti. Ama bulamadan döndü. Ben de tabi ağlamaya başladım. Abim de “O zaman ben sana Ninja Kaplumbağaların ATERİ oyununu alıyım” demişti. Ben de tamam dedim ve abim aldı. Yıllar sonra ATERİ’ye dönüş dönüş yaptım. Bu büyük dönüşten en sevinçli olan tabiiki abimlerdi. Çünkü bilgisayar onlara kalacaktı. Ee ne demişler(dediler mi tam bilmiyorum) ” İşini bileceksin aşını yiyeceksin”. Abim de o hesap yapmış yani.

Birgün Ninja Kaplumbağaları izlerken gaza geldim ve sırtıma tabure, tabure üstüne yeşil örtü ve taburenin ayakları arasına oklava koyarak ben Ninja Kaplumbağayım deyip evde dolaşmıştım. Ben de bunu şimdilerde küçüklüğümün bir hediyesi olan sevinç ve cesaret olarak düşünüyorum. Anılarımla birlikte kendimi düşünüyorumda ne komikmişim o zamanlar. Komikliğin yanında ne sevimli, ne mutluymuşum o zamanlar diyorum.

Şimdi ise o neşeden o mutluluktan eser yok diyebilirim. Çünkü sınavların baskısına uğradım için ne yaptığımı bilmiyorum inek gibi test çözüyorum. Eskiden aynı oyunları sıkılmadan oynarken şimdi oynayasım gelmiyor. Siz siz olun küçüklüğünüzün sevimliliğine “salaklık” demeyin:).

Ninja Kaplumbağaların Katkılarıyla ©

Bu yazı Ortason tarafından yazıldı;

Ortason – yayınlanmış 47 yazısı bulunmaktadır.

Sitemizin genç yeteneği Ortason'un sitemize girişi "Ortaokul Günlüğü" yazı dizisiyle olmuştur. Sitemize bir orta son öğrencisi olarak gelen "Ortason", okuldaki gözlemlerini bizimle paylaşmış, pek çoğumuzun unuttuğu bir dönemi hatırlamamızı sağlamıştır. Artık bir lise öğrencisi olan Ortason, yazılarıyla bundan böyle lise dönemimizi bizlere hatırlatacaktır.

Tüm Yazıları

.

bugün 0, toplam 2.419 defa okundu...

Bu yazı için Google'dan Gelen Aramalar

Dünya Alem Duysun Bunu ;

Bunu okuyan bunları haydi haydi okur:

 • topsyturvy :

  ama en önemli karakter april’i unuttun..

 • zzzz...... :

  ortason kardeşim, ilgiyle takip ediyorum yazılarını ve farkettim ki anlatım dilin giderek gelişiyor..

 • Mastar :

  Gecmise döndüm tekrar

 • ?!?!?!?! :

  Henüz orta3 teki bir kardeşimiz bile sınavlardan bu kadar çok bezmiş ve “çocukluğunun mutluluğu” özlüyorsa yazık bizim eğitim sistemize, yazık bizim geleceğimize….

 • topsyturvy :

  ..inek gibi test çözüyorum.

  kasmayın bu kadar biras kendinize zaman werin..

 • Pikachu... :

  yaa kasmamak mümkün deil normalde bnm puanım xyz oluodu=) ama okul puanım yüksek olduğu için xyz+10 geldi cello’yu da küsürat farkıyla geçtim di’mi kanki??XD

 • topsyturvy :

  benim okul puanım çok düşüktü
  öss de okul puanım ii olsa belki de boğaziçine yada odtüye girebilirdim ama öle olsa da lise hayatım boq gibi geçecek tayfaya dahil olamayacaktım..(tribünlere oynuorm -- pas attım=P )

 • pascal :

  ya o değil de ben april’ a aşıktım. insan içinde söylemeye utanırdım ama sonraları bi iki yerde lafı geçti baktım ki tek ben değilim. benim jenerasyon erkeklerde hep bi sevgi vardı april’a karşı. bilmiyorum belki aşka ilk adımımız dış görünüşe aldırmayan, kaprisleri olmayan, kanalizasyonda rahatlıkla gezip dolaşan april’la birlikte olmuştu. güzeldi, zekiydi, çevikti ne bileyim işte…

 • ninja kaplumbagalar bir doneme damgasini vurdu,iyi hatirliyorum orman isletmesine ait bir sitede oturuyorduk cunku babam orman isletmesinde memurdu. ve beim yaslarimda veya benden 1-2 yas buyuk 1-2 yas kucuk irili ufakli neredeyse 30 cocuk vardi (bunun 5 i zaten bizim ailedendi) ve bu tur cizgifilmleri sanki sinemalastiriyorduk,ben her zaman usta splinter olurdum cunku her konuda lider olmak hosuma giderdi ve nasil olsa kimse bir fareyi oynamak istemezdi (enayiler sanki kaplumbaga cokmu yakisikli :) )

 • burak :

  ben mikelenjeloydum :)

 • mert :

  Tam 4yaşından beri ninja kaplumbağaların hayranıyım en çok rafael li seviyorum babam bana bir sürü ninja kaplumbağaların oyuncaklarını aldı.Ninja kaplumbağalar başlayınca kanepelerden bi oraya bi buraya zıplaya zıplaya izlerdim.Şimdi öküz gibi ders çalışıyorum.şu an 9 yaşındayım ama arkadaşım kerem in ninja turtles iz peşinde oyunu var.benim ise TMNT oyunum var. birbirimize oyunumuzun bölümlerini anlatıyoruz. Siz siz olun ninja kaplumbağaları kaçırmayın…

 • ben leonardoyu bebeken gördüğümde seviniyormuşum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

oyunSakinkafa Motto ServisiSakinkafa TVPopüler Kültürden İkonlarAnca LafÇocuklardan Radikal SorularBomba EsprilerimZamana İsyan Eden ŞarkılarZamanın İsyan Ettiği ŞarkılarMıymıyın Tırişkadan Tantanalarıekşi gözlük
sohbet muhabbet
 • giriftkenbiri: Merhaba İç sıkıntılarıma iyi geliyor bu site. Yazınızı okuyunca aklıma geldi...
 • Hanzade: Amma kafaya taktılar ya adam çizmiş sonrada yaptığı kadının resmine aşık olmuş (nası bi...
 • asena değermenci: BİR AVUÇ FISTIK SESİNİZİ KISTIK
 • tuba: sag elimde darbuka sol elimde darbuka biz bu maçı alırız kan kustura kustura
 • lina: domatesin çekirdeği kırmızı kırmızı sahaların yıldızı 5/c
 • Nur: bizimde macimiz var 1. maci yendik pazartesi ikinci macşans dileyin ve ltfen klasik olmayan...
 • gulseren: ayse hanimin atlari kişir kişir kişniyor arpa bugday istiyor. arpa bugday yok,...
 • seher: demir demir yolları 6 e atar gooleri 6 dan fazla atmayın 6 k yı ağlatmayın
 • gulseren: Arkadaşlar okullar açılyor haydi yeni tezarühatlar gerekli bize.
 • yuksedem: liste güzel, piknikte közde sarımsak ve patateste güzel oluyor tavsiye ederim.
 • hayalet: Herşey güzel olacak :)
 • Sahidüş: [ilk sahur, son iftar] dizi aralığı hoş olmuş:) Bekiroğlu’nun “babasız ilk...
 • gamze: allahım çok mutluyum. tank 90 <3. çok teşekkürler
 • söylemem :): yalnız yorumları okudum da şimdi, ne çok özlemişim bu muhabbeti. yıllardır...
 • Tomambas: Okurduk bunları eski Ramazanlarda.