Ne beyân-ı hâle cu’ret ne figâna tâkatim var

Yine, yeni bir yağmurlu gün ve ben yine “şu yağmur hele bi’ dursun da öyle çıkayım” modundaydım. baktım yağmur yok attım kendimi masal şehrim, canım, balım dediğim şehrin yollarına. bu sefer pozitif olmayı çok denedim ancak bu yağmurlu havalar beni hep geriyor. botumu montumu şemsiyemi donanıp sakin sakin yürüdüğüm halde bu yağmur neden hep en çok beni ıslatıyor? kendimi metroya attığımda derin derin nefes almaya çalışırken neden insanlar dönüp bir kez olsun bana bakma gereği duyuyor? Cevap veriyorum: çünkü hep ben çok ıslanıyorum.
bir arkadaşım ” yağmurda çok koşturma o zaman daha çok ıslanırsın” demişti. söz dinledim yavaş yürüdüm de ne oldu? hem yağmur beni hep yorar biliyor musun? böyle, garip bir ağırlık çöker ve aklıma hep aynı cümle gelir: “manav tezgahında sürekli ıslatılan marullar gibisin Nisan!”
insanların yağmur yağınca evlerine çekilip, sallanan sandalyelerine oturup çaylarını yudumladıklarını, huzurlu  bir şekilde bir şeyler yazdıklarını, okuduklarını ve dinlediklerini sanırdım eskiden.(çizgifilmler böyle öğretmişti bize) Sanmaktan da öte, hiç evde oturup bunları yapamamanın verdiği eksikliği tüm hücrelerimde yaşar, her insana da bu hayali giydirirdim. ıslanırken ne kadar da çok düşündüğümü, isanlara içten içe bir düşmanlık beslediğimi, reklam afişlerine bile laf söylediğimi fark ettim. Ama yahu siz de fark etmediniz mi önünde diz çöküp evlenme teklifi eden kıza, minik bir çocuğu selamlar gibi bakan çocuktaki hainliği? öyle mi durur insan? bu mudur yani reklamın gerçekliği? yeterince saydıktan sonra abartmamam gerektiğini düşünüp gözlerimi önüme çeviriyorum. yine bir gerçekle karşı karşıyayım! biz insanlar, aşkı öyle yoğun yaşıyoruz ki yürüyen merdivenlerde öpüşmezsek kendimize gelemiyoruz. sevgilimizi o kadar çok seviyoruz ki o bant boyunca düşer falan diye -mazallah!- elini belini sımsıkı sarıyor, bırakmıyoruz.Allahım onları gördükçe İskender Hoca’nın “çünkü gerçek aşk gizili olandır” dediği kitabı geliyor aklıma. Hey yahu!
Dedim ya her şey bu yağurun suçu. ıslatıyor, yoruyor,kızdırıyor beni. Evet evet, her şey yağmurun suçu. Tek sorunlu o. Ve ben, o kadar tembel küçük bir çocuğum ki ellerim cebimde “yemleriniz kafa yapıyor ama gördüm geçici, dişleriniz canıma batıyor ama can da uçucuuu” diyerek evimin içinde dolanıyor, yapmam gereken kapsamlı bir “Köktürkçe” ödevim varken burda aklıma gelen ilk cümleleri sıralıyor, kendi kendime iç döküyorum. Canım ben.

Bu yazı nisan tarafından yazıldı;

nisan – yayınlanmış 8 yazısı bulunmaktadır.

Başarısızlığı ya da ölümü bir an bile düşünmeden kanatlarını bedenine yapıştırdı, uçmaya başladı.

Tüm Yazıları

.

bugün 0, toplam 476 defa okundu...

Bu yazı için Google'dan Gelen Aramalar

Dünya Alem Duysun Bunu ;

Bunu okuyan bunları haydi haydi okur:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

oyunSakinkafa Motto ServisiSakinkafa TVPopüler Kültürden İkonlarAnca LafÇocuklardan Radikal SorularBomba EsprilerimZamana İsyan Eden ŞarkılarZamanın İsyan Ettiği ŞarkılarMıymıyın Tırişkadan Tantanalarıekşi gözlük
sohbet muhabbet